10/23/2016 12:49AM

Meadowlands: Full list of Breeders Crown final draws

Email

This is how the fields will line up in the Breeders Crown finals to be held at the Meadowlands on Friday, October 28 and Saturday, October 29.

Friday, October 28

$500,000 Breeders Crown Open Trot
1-Il Sogno Dream (Scott Zeron)
2-Resolve (Ake Svanstedt)
3-JL Cruze (John Campbell)
4-Windsun Revenge (Scott Zeron)
5-Crescent Fashion (Ake Svanstedt)
6-Centurion ATM (Ake Svanstedt)
7-Flanagan Memory (Brian Sears)
8-Crazy Wow (Yannick Gingras)
9-Lookslikeachpndale (Sylvain Filion)

$421,000 Breeders Crown Open Pace
1-Split The House (Brian Sears)
2-Shamballa (Scott Zeron)
3-Mach It So (Tim Tetrick)
4-Always B Miki (David Miller)
5-Dealt A Winner (Andy Miller)
6-All Bets Off (Matt Kakaley)
7-Wiggle It Jiggleit (Montrell Teague)
8-Luck Be Withyou (Brett Miller)
9-Melmerby Beach (TBA)
10-Americanprimetime (Tim Tetrick)

$250,000 Breeders Crown Mares Open Trot
1-Charmed Life (Brett Miller)
2-Hannelore Hanover (Yannick Gingras)
3-Classical Annie (Matt Kakaley)
4-I'm So Fancy (Tim Tetrick)
5-Bee A Magician (Brian Sears)
6-Barn Doll (Jeff Gregory)
7-D'One (Tim Tetrick)
8-Shake It Cerry (David Miller)

$250,000 Breeders Crown Mares Open Pace
1-Divine Caroline (David Miller)
2-Lady Shadow (elimination winner - Yannick Gingras)
3-Katie Said (Scott Zeron)
4-Frost Damage Blues (elimination winner - Brett Miller)
5-Solar Sister (Doug McNair)
6-Skippin By (Corey Callahan)
7-Sassa Hanover (Yannick Gingras)
8-Regil Elektra (Joe Bongiorno)
9-Bettor Be Steppin (David Miller)
10-Bedroomconfessions (Scott Zeron)

Saturday, October 29

$500,000 Breeders Crown 3-Year-Old Colt Pace
1-Western Fame (elimination winner - Mark MacDonald)
2-Check Six (elimination winner - Yannick Gingras)
3-Lyons Snyder (Brian Sears)
4-Fine Diamond (Matt Kakaley)
5-Racing Hill (Brett Miller)
6-Katies Rocker (Andrew McCarthy)
7-Dr J Hanover (Scott Zeron)
8-Fernando Hanover (Yannick Gingras)
9-Manhattan Beach (Matt Kakaley)
10-JJ Flynn (Marcus Miller)

$500,000 Breeders Crown 3-Year-Old Colt Trot
1-Waitlifter K (Matt Kakaley)
2-Marion Marauder (Scott Zeron)
3-Bar Hopping (elimination winner - Tim Tetrick)
4-Sutton (elimination winner - Andy Miller)
5-Muscle Hustle (Chris Christoforou)
6-Double L Lindy (Ake Svanstedt)
7-Love Matters (Brian Sears)
8-Winter Harbor (David Miller)
9-Southwind Frank (Yannick Gingras)
10-Lagerfeld (David Miller)

$500,000 Breeders Crown 3-Year-Old Filly Pace
1-Kiss Me Onthebeach (Marcus Miller)
2-Penpal (Pat Lachance)
3-Pure Country (elimination winner - Brett Miller)
4-Newborn Sassy (elimination winner - Tim Tetrick)
5-Skinny Dipper (Scott Zeron)
6-Darlinonthebeach (David Miller)
7-Blue Moon Stride (Andrew McCarthy)
8-L A Delight (John Campbell)
9-Call Me Queen Be (Scott Zeron)
10-Lindwood Beachgirl (Yannick Gingras)

$500,000 Breeders Crown 3-Year-Old Filly Trot
1-Caprice Hill (Tim Tetrick)
2-All The Time (elimination winner - Yannick Gingras)
3-Earn Your Wings (Brett Miller)
4-Celebrity Eventsy (John Campbell)
5-Broadway Donna (elimination winner - David Miller)
6-Dewdle All Day (James MacDonald)
7-Emoticon Hanover (Sylvain Filion)
8-Fad Finance (Trond Smedshammer)
9-Flowers N Songs (Yannick Gingras)
10-Side Bet Hanover (Corey Callahan)

$600,000 Breeders Crown 2-Year-Old Colt Pace
1-Filibuster Hanover (Matt Kakaley)
2-Downbytheseaside (elimination winner - David Miller)
3-Huntsville (elimination winner - Tim Tetrick)
4-Ocean Colony (Yannick Gingras)
5-Boogie Shuffle (Scott Zeron)
6-Miso Fast (Matt Kakaley)
7-Normandy Beach (Yannick Gingras)
8-Odds On Delray (Scott Zeron)
9-Blood Line (Brian Sears)
10-Ozone Blue Chip (Sylvain Filion)

$600,000 Breeders Crown 2-Year-Old Colt Trot
1-Giveitgasandgo (Corey Callahan)
2-Walner (elimination winner - Tim Tetrick)
3-Snowstorm Hanover (Matt Kakaley)
4-Sortie (elimination winner - Andrew McCarthy)
5-Dover Dan (Scott Zeron)
6-Sir John F (Matt Kakaley)
7-Moonshiner Hanover (Scott Zeron)
8-What The Hill (David Miller)
9-Fly On (Andy Miller)
10-Jake (Sylvain Filion)

$600,000 Breeders Crown 2-Year-Old Filly Pace
1-Tori Hanover (elimination winner - Scott Zeron)
2-Jaye's A Lady (Corey Callahan)
3-Rockette (Matt Kakaley)
4-Brazuca (Dave Palone)
5-Roaring To Go (elimination winner - Brett Miller)
6-Someomensomewhere (Marcus Miller)
7-That's The Ticket (Marcus Miller)
8-Blameitonthenight (Yannick Gingras)
9-Idyllic Beach (Yannick Gingras)
10-Agent Q (David Miller)

$600,000 Breeders Crown 2-Year-Old Filly Trot
1-Thats All Moni (elimination winner - Tim Tetrick)
2-Cameron Hill (John Campbell)
3-Chezatter (elimination winner - David Miller)
4-Ariana G (Yannick Gingras)
5-Hillarmbro (Trond Smedshammer)
6-Sunshine Delight (John Campbell)
7-Evelyn (David Miller)
8-Treviso (Charlie Norris)
9-Broadway Idole (Scott Zeron)
10-Princess Aurora (Tim Tetrick)